Wypoczynek w Mrzeżynie nad Rewą

Posted on 5 stycznia 2017

Co roku wielu wczasowiczów zatrzymuje się w niewielkiej miejscowości Mrzeżyno, przyjeżdżając tutaj, aby wypocząć nad brzegiem Bałtyku w malowniczo zlokalizowanym kurorcie. Czeka tu na nich szereg atrakcji, dzięki którym mogą spędzić czas urlopu w ciekawy i urozmaicony sposób. Od czasu, gdy opustoszała pobliska siedziba marynarki wojennej, tutejsza baza noclegowa przyjmuje coraz większą liczbę amatorów wakacji nad morzem. Warto chociaż raz wybrać się do tej sympatycznej osady przy ujściu rzeki. W Mrzeżynie warto zobaczyć dosyć nowoczesny kościół apostołów Piotra i Pawła, który szczyci się wspaniałymi, kolorowymi mozaikami ułożonymi z tłuczonego szkła. Dekoracje przedstawiają zarówno sceny związane z życiem świętych patronów, jak i motywy marynistyczne. Nieopodal świątyni znajdują się malownicze wydmy, a nieco dalej – port rybacki, przez który prawie codziennie przewija się kilkanaście kutrów, które regularnie wychodzą w połowy.

Podczas pobytu warto także skorzystać z mrzeżyńskiej infrastruktury noclegowej. Wokół ujścia Rewy, rozciągają się piękne, piaszczyste plaże otoczone wydmami i lasami. Na tutejszych kąpieliskach z roku na rok pojawia się coraz więcej fanów rekreacji nad wodą, niemniej jednak wciąż jest tu stosunkowo pusto, szczególnie, gdy porówna się tą miejscowość z pobliskim Kołobrzegiem. Dzięki zmiennemu zasoleniu wody w delcie rzeki, znajdują się tu liczne łowiska, które przyciągają tłumy miłośników wędkarstwa, łowiących namiętnie zarówno z brzegu, jak i z wypożyczonych łodzi. W pobliżu osady znajdują się urokliwe tereny o szczególnych walorach widokowych i przyrodniczych. Aby lepiej je chronić, utworzono tu szereg rezerwatów i parków, chroniących niezwykłe ekosystemy torfowisk, niezwykłe klify i wydmy, oraz skupiska nadbrzeżnego drzewostanu. Na tych terenach występują liczne gatunki cennych roślin oraz ptactwa ziemno wodnego.

Aby pomóc zwiedzającym w lepszym poznaniu tutejszej przyrody, wokół Mrzeżyna wytyczono szereg szlaków kolarskich i pieszych, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Pomorza. Wielu gości wykupuje to sobie w sezonie noclegi, Mrzeżyno jest bowiem ciekawą miejscowością wypoczynkową, świetnie zlokalizowaną w delcie Rewy. Wokół ujścia rzeki ciągną się atrakcyjne plaże, a nieco dalej – nadmorskie tereny o niezwykłej wartości dydaktycznej i rekreacyjnej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>