Wakacje w Pieninach – wycieczki górskie do wyboru

Posted on 8 marca 2017

Pieniny to górski region położony na południu naszego kraju. Bez najmniejszego trudu dojedziemy tam zarówno środkami komunikacji publicznej, jak i własnym samochodem. Drogi utrzymane są w bardzo dobrym stanie, więc nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych nie powinno być utrudnień. Pieniny są bardzo popularną destynacją turystyczną o każdej porze roku, jednak najwięcej turystów pojawia się tam w miesiącach letnich podczas wakacji szkolnych. Tłumnie przyjeżdżają zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i goście indywidualni.

W regionie tym działa bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa. Wśród jej bogatej oferty znajdziemy między innymi hotele o wysokim standardzie, ośrodki uzdrowiskowe, niewielkie pensjonaty, kwatery prywatne, schroniska turystyczne, a także pola namiotowe (zobacz noclegi: meteor-turystyka.pl/noclegi,pieniny,58.html). Większość z tych obiektów umożliwia zakup całodziennego wyżywienia, jednak jest to opcja dodatkowa i nie każdy musi z niej korzystać. Jeżeli chcemy się wybrać na wypoczynek w Pieniny, to nie zapomnijmy o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Jest to na tyle popularny region, że zwłaszcza przy ładnej pogodzie ciężko jest znaleźć na miejscu wolne łóżko. Nie zapomnijmy dokładnie zapoznać się z warunkami rezerwacji – konieczna może być wpłata zaliczki w wysokości dochodzącej do 1/3 opłaty za cały wakacyjny pobyt.

W Pieninach czeka na turystów bardzo wiele atrakcji. Jedną z najpopularniejszych jest spływ Dunajcem. Odbywa się on na specjalnych tratwach sterowanych przez wyspecjalizowanych flisaków. Koszt spływu to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych od osoby. W szczycie sezonu turystycznego są popularne do tego stopnia, że terminy trzeba rezerwować kilka dni wcześniej. Równie rozchwytywane są wycieczki górskie (zobacz szlaki górskie: grafitstudio.pl/spacerowym-krokiem-z-rytra-w-beskidy-587/).

Najwięcej osób wybiera popularne szlaki na Trzy Korony (zobacz więcej: wikipedia.org/wiki/Trzy_Korony) lub przez Wąwóz Homole na Wysoką. Większość to stoki o łagodnym nachyleniu, dzięki czemu doskonale nadają się do wędrówek zarówno dla osób starszych, jak i dla małych dzieci.

Bez kategorii


  1. ToniCroosss pisze:

    Szlak na 3 Korony tylko dla wprawionych, dla leniuchów polecam inne atrakcje miejscowości i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>