Suwalszczyzna bogata w kościoły i klasztory

Posted on 4 marca 2017

Chcąc napełnić swoje wnętrze magią klasztorów, tajemniczością kościołów i pięknem przyrody, koniecznie należy udać się na cudowną Suwalszczyznę. Ponieważ region ten zawiera w swojej bogatej bazie bardzo dużo takich miejsc, należy dobrze zaplanować swój pobyt. Zaplecze noclegowe Suwalszczyzny jest urozmaicone. Dla turystów dostępnych jest wiele pól biwakowych, na których można rozbić namiot, upiec kiełbaskę i rozkoszować się cudem natury. Dla bardziej wymagających jest możliwość przenocowania w motelu, a także w wielu hotelach, które zapewniają najwyższy komfort.

Wycieczkę można rozpocząć od cerkwi prawosławnej, obecnie należącej do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie. Na początku istniała jako cerkiew wojskowa, następnie została przekazana w ręce katolików. To miejsce pozwala poznać tradycje pułku, który związany jest z Augustowem. Wewnątrz można podziwiać tablice marmurowe na których zostały spisane zwycięstwa pułku Ułanów Krechowieckich. Znajduje się tu również muzeum poświęcone temu właśnie pułkowi. Kolejnym miejscem jest drewniana świątynia, która znajduje się nieopodal miejscowości Gabowe Grądy. Budynek jest ciekawy, ze względu na ozdobne obramowania, które otaczają okna. Obecny jego wygląd pochodzi z roku 1948, ponieważ pierwotna postać została zniszczona podczas II wojny światowej, w roku 1943.

W gminie Bakałarzewo znajduje się Kościół Świętego Jakuba Apostoła, nieopodal którego położony jest cmentarz żydowski, na którym zachowały się oryginalne nagrobki. Odpocząć można nad jeziorem Sumowo, które znajduje się we wsi Bakałarzewo. Podążając szlakiem klasztorów i kościołów, należy udać się do miejscowości Wigry. Znajduje się tutaj klasztor kamedułów, który bardzo chętnie odwiedzany był przez papieża polaka Jana Pawła II. Zbudowany na wzniesieniu, robi bardzo duże wrażenie na turystach. Zachwyca swoją prostotą i skromnością, co przyciąga rzeszę turystów. Innym miejscem, które warto zobaczyć jest kościół Matki Bożej Szkaplerznej. Znajduje się on nad jeziorem Studzienicznym, co tylko dodaje uroku temu miejscu. Całe wnętrze zostało stworzone przez artystów ludowych, co wyróżnia go na tle innych kościółków. Na szczególną uwagę zasługuje krucyfiks, który umieszczony jest nad prezbiterium.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>