Spacerowym krokiem z Rytra w Beskidy

Posted on 3 sierpnia 2016

Pobyt w Rytrze powinni rozważyć między innymi miłośnicy turystyki pieszej. Dzięki gęstej sieci ścieżek spacerowych i wyznaczonych szlaków górskich, fascynujących przygód z pewnością nie zabraknie. Letni wypad w Beskid Sądecki dostarczy niezapomnianych wrażeń i sprawi, że oczarowani goście będą chcieli odwiedzać region jak najczęściej. Miejscowość oprócz walorów przyrodniczych zachęca przybywających tu licznie turystów wyjątkowymi miejscami pobytowymi. Mimo, że  Rytro jest dość małe, to jego noclegi stanowią dużą konkurencję w porwaniu do innych miejscowości w tym rejonie. Wykaz miejsc do spania możecie znaleźć pod adresem – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro, nam udało się za niewielką kwotę spędzić tu wspaniałe chwile.  

Jedna z proponowanych tras w Paśmie Jaworzyny to szlak czerwony, którego punktem początkowym jest właśnie Rytro. Droga wiedzie przez słynącą z pięknych widoków Makowicę, by następnie przez Zadnie Góry doprowadzić do Pisanej Hali. Warto zatrzymać się w tym urokliwym zakątku, aby odpocząć i w spokoju delektować się malowniczymi krajobrazami Beskidów. Dalej trasa pnie się w górę, by osiągnąć szczyt Wierchu nad Kamieniem. Dojście do punktu zakończenia wyprawy jest krótkie, a na zmęczonych turystów czeka chwila wytchnienia w schronisku na Łabowskiej Hali. Szlak wyróżnia się wspaniałymi widokami na Pasmo Jaworzyny Krynickiej, a podążający nim mają możliwość doświadczenia bliskości nienaruszonej działalnością człowieka natury. Szacowany czas przebycia trasy to około 4 godziny. Nie jest ona trudna, dlatego może być doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnych chwil z całą rodziną. 

Pasmo Radziejowej to rejon obfitujący w różnorodne gatunki zwierząt oraz bujną roślinność. Wyznaczono w nim dwa szlaki piesze, które w całej okazałości prezentują walory przyrodnicze i krajobrazowe okolicy. Krótsza z tras została wytyczona z Rytra do schroniska na Przehybie, a podążającym tą trasą towarzyszą oznakowania koloru niebieskiego. Drogę można pokonać w mniej niż 4 godziny, pod warunkiem utrzymywania przeciętnego tempa. Podczas wędrówki można podziwiać osobliwości Wielkiej Roztoki, Wdżarów oraz Wietrznych Dziur.

Dłuższym i trudniejszym wariantem wyprawy jest szlak czerwony, którego pokonanie zajmuje około 5, 5 h. Punkt początkowy i cel wędrówki jest identyczny, jak w przypadku trasy oznaczonej kolorem niebieskim. Jednak ta opcja zakłada przejście przez Kordowiec, Niemcową, Radziejową i Złomisty Wierch. Jest to propozycja wymagająca dobrej kondycji fizycznej. Na odkrywanie Beskidu Sądeckiego najlepiej przeznaczyć kilka dni. By zdobyć wszystkie górskie trasy, należy się przygotować by uniknąć niepotrzebnych zakwasów mięśniowych. Zawsze jednak możemy skorzystać z usług kosmetyczno-zabiegowych, by jeszcze bardziej móc odprężyć swoje ciało i ducha. 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>