Katowice – centrum kultury i sportu

Posted on 21 stycznia 2017

Jednym z większych miast w kraju są Katowice, które odnajdziemy na mapie w województwie śląskim, na południu Polski. Miasto to ma powierzchnię stu sześćdziesięciu czterech i sześćdziesięciu czterech setnych kilometra kwadratowego, na której zamieszkuje trzysta jeden tysięcy osiemset trzydzieści cztery osoby. Przez cały rok miasto to pełne jest turystów oraz studentów, którzy mają możliwość kształcenia się na ośmiu uczelniach. Wśród nich znajdziemy Akademię Muzyczną, Akademię Sztuk Pięknych, Uniwersytet Medyczny oraz Wyższe Seminarium Duchowne. Wiele wydarzeń kulturalnych oraz wyjątkowy klimat tego miasta sprawiają, że przyjeżdża tutaj wielu turystów. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie nocleg (meteor-turystyka.pl/noclegi,katowice,0.html) korzystają oni z witryny internetowej, na której umieszczona jest zakładka o nazwie: "noclegi Katowice", gdzie występuje zestawienie wszystkich miejsc, z których mogą skorzystać osoby przyjeżdżające to tego miasta.

Katowice to miejsce, w którym prężnie rozwija się sport i rekreacja. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Na terenie całego miasta znajduje się sieć zewnętrznych siłowni, które wyposażone są w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń. Na niektórych z tych obiektów przeprowadzane są bezpłatne zajęcia gimnastyczne, które prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych trenerów. Siłownie miejskie cieszą się największą popularnością wśród osób starszych, które pragną wzmocnić i utrzymać swoją kondycję fizyczną w należytym stanie. Na terenie miasta odnajdziemy grupę, w której odbywają się również darmowe zajęcia z nordic walking. Zajęcia te prowadzone są z podziałem na grupy wiekowe. Najliczniejszą grupę stanowią seniorzy. Zajęcia te pozwalają na wzmocnienie siły mięśniowej całego ciała oraz stanowią świetne ćwiczenie, które pozwala na utrzymanie naszego układu krążenia w świetnym stanie. W Katowicach znajdziemy również sieć pływalni miejskich, na których odbywają się zajęcia nauki pływania oraz doskonalenia tej sztuki. Co roku odbywają się także zwody pływackie, podczas których drużyny z różnych pływalni mogą się ze sobą zmierzyć. Na basenach tych prowadzone są zajęcia aerobiku wodnego, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród kobiet, które mogą uczestniczyć w tych zajęciach z dziećmi. Przy posiadaniu karty obywatela Katowic zajęcia te prowadzone są za darmo.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>