Istebna – czy warto tam pojechać?

Posted on 4 marca 2017

Istebna to miejscowość bardzo malowniczo położona w Beskidzie Śląskim, w granicach historycznego Śląska Cieszyńskiego. Z uwagi na dogodne położenie u stóp góry Groń i liczne atrakcje turystyczne, jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno pochodzących z Polski, jak i innych krajów Europy i świata. Poznajmy więc powody ogromnej popularności Istebnej, przyglądając się temu, co ma do zaoferowania osobom, które zdecydują się na spędzenie czasu w tej urokliwej miejscowości. Należy rozpocząć od wyboru noclegów w Istebnej (szukając w internecie, pomocne będzie hasło: "noclegi Istebna"), które obejmuje dobrze ulokowana baza noclegowa.

Istebna to przede wszystkim doskonałe miejsce dla wszystkich zakochanych w górach. Liczne szlaki turystyczne sprawiają, że osoby decydujące się na pobyt mogą liczyć na bardzo aktywne spędzanie czasu w trakcie pieszych wędrówek przez zadrzewione górskie zbocza, dające cień wędrowcom nawet w bardzo upalne letnie dni. W sezonie zimowym z kolei, Istebna zamienia się w jeden z najciekawszych ośrodków narciarskich ulokowanych w naszym kraju. To właśnie tu istnieją świetne trasy biegowe, zlokalizowane na przełączy Kubalonka, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Istebnej. Narciarstwo to nie tylko biegi, ale również zjazdy po stokach. Każdy miłośnik tego rodzaju białego szaleństwa w Istebnej również nie będzie narzekał na nudę i brak możliwości. Wręcz przeciwnie, miejscowość ta oferuje turystom bardzo dobrze przygotowane bazy. Najważniejszą z nich jest kompleks narciarski Zagroń Istebna, gdzie jest wiele tras o różnym stopniu trudności. Ponadto, do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ośrodek Złoty Groń, oferujący kilka tras również dostosowanych do początkujących jak i wprawionych, istnieje trasa przeznaczona dla najmłodszych adeptów sztuki narciarskiej.

Poza aktywnościami najbardziej popularnymi, Istebna ma do zaoferowania wiele także i tym, którzy pragną poznać historię i kulturę miejscowości. Liczne świątynie prezentują lokalny styl budowlany, a miłośnicy tropienia śladów folkloru nie mogą ominąć miejsca zwanego Kurna Chata Kawuloków, w której mieszkał znany ludowy artysta.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>